Uitgang licht

Sensor VMBPIRO-20
Uitgang licht wordt geactiveerd (Ingedrukt) wanneer de waarde lager is dan 10, dat lijkt mij zo klaar als pompwater. Dus met een actuele waarde van 18 mag men verwachten dat uitgang licht Los is, correct?
Wel neen, op onderstaande screenshot is duidelijk te zien dat uitgang licht Ingedrukt is met een actuele waarde 18 die hoger is dan ingestelde waarde 10 :cry:

Enig idee waarom dat zo is ?

Door een willekeurige tijd te kiezen voor parameter ā€œen blijft actief gedurendeā€ ipv ā€œMoment (volg)ā€ dan wordt uitgang licht wel als Los getoond ?!!?

Enig idee waarom dat zo is ?

Hoi @mcs51

Voor PIR sturingen kan de hoeveelheid info in Velbuslink verwarrend zijn, dus we verduidelijken dat graag even.

In je eerste screenshot activeer je de uitgang van de PIR als de lichtwaarde < 10 gedurende 5 seconden. De uitgang wordt pas gedeactiveerd als de lichtwaarde hoger is dan 500. De lichtwaarde was op het moment van je screenshot 18, wat niet buiten de 500 lag, dus de uitgang bleef actief.

Deze modus is bewust zo gemaakt zodat je uitgang niet gaat togglen bij klein lichtverschil. Dus volledig zoals we de werking verwachten.

In je 2de screenshot zet je de uitgang zelf uit na 30 seconden, ondanks de nieuwe lichtwaarde.

Hopelijk is alles hiermee duidelijk.

Dank u wel voor deze verduidelijking :clap:

Toch nog even vragen voor alle duidelijkheid:
Door ā€œgedurende minstensā€ op bijvoorbeeld 5 minuten te zetten en ā€œen blijft actief gedurendeā€ op 20 minuten te zetten kan je denderen rond waarde 10 toch ook verhinderen.
Ik bedoel, de waarde moet lager zijn dan 10 gedurende minstens 5 minuten, pas dan is uitgang licht actief, dat is duidelijk.
Stel dat in de daarop volgende 20 minuten de waarde terug hoger dan 10 wordt, dan zal de uitgang toch actief blijven, correct?
Het is pas na de 20 minuten dat er gecontroleerd wordt wat er met uitgang licht moet gebeuren, right again?
Alain